Peluza și tribuna a doua ale stadionului Olimpia din Satu-Mare vor fi demolate

Primăria Municipiului Satu Mare a anunțat finalizarea expertizei tehnice a stadionului Olimpia. Potrivit rezultatelor, peluza și tribuna a doua, neutilizate de peste 15 ani, trebuie demolate din motive de siguranță.

Administrația locală precizează că stadionul își va păstra destinația de bază sportivă.

În același timp, Primăria a anunțat demararea proiectului pentru construirea unui stadion modern pe amplasamentul fostei baze sportive Unio. Proiectul se află în faza de licitație.